Na dobry początek

40440858_2137468042931374_3403538767766618112_n

No, to zaczynamy. Blog, który od kilku lat powstaje w mojej głowie, który od kilku lat jest gaszony przez wewnętrznego krytyka, mówiącego: „A co Ty masz niby mądrego do powiedzenia czego inni nie wiedzą?” Blog, który wreszcie we mnie dojrzał i oto jest.

Jestem psychologiem i podróżnikiem. Myślę, że te dwa słowa opisują mnie najlepiej. Kocham pracę z ludźmi tak samo jak kocham poznawać nowe miejsca. I oba te zadania zawsze wywołują we mnie poczucie, że jestem w odpowiednim miejscu, że robię to co powinnam. Dlatego to właśnie na tych dwóch nogach będzie powolutku wspinał się tenże blog.

Nie zakładam, że będzie to miejsce pełne artykułów naukowych, języka psychologów, statystyk. Dla mnie psychologia to przede wszystkim część życia, coś co jest nam najbliższe, to co dzieje się w naszych głowach, ale też to co dzieje się między nami, ludźmi. Codziennie. Chcę się z Wami podzielić tą psychologią która jest bliską mnie, tą ludzką. Tą z którą spotykam się na co dzień, w pracy, w nieustannie pochłanianej literaturze przedmiotu czy swoim prywatnym życiu.

Podróże znalazły się tu również w dość rzadkiej, jak obserwuję, blogowej formie. Chciałabym Was zaprosić do moich wypraw, niekoniecznie opisując hotele, w których mieszkałam czy samoloty, które mnie do tych miejsc dowiozły, ale te miejsca same w sobie. Przygody, które się w nich wydarzyły,  ludzi, których tam poznałam i naukę jaką od nich zaczerpnęłam. 

Obie te dziedziny są również dla mnie polem mojego własnego rozwoju. Wiele swoich lęków i obaw musiałam przełamać żeby realizować obie pasje, wziąć za nie odpowiedzialność. To dzięki tej pracy, którą wykonałam sama ze sobą czuję, że mogę się z Wami podzielić czymś ciekawym, ludzkim, moim.  Również ten blog jest dla mnie swojego rodzaju wyzwaniem, mimo, że powstał w mojej głowie lata temu, nie wiem jaką formę przyjmie w rzeczywistości i czy będzie ona ciekawa. Ale mimo tego postanowiłam spróbować. Tak jak przed każdą nową podróżą – schować wielkie lęki do kieszeni. I tak jak w pracy z ludźmi- dać z siebie wszystko. I ruszyć.

40440858_2137468042931374_3403538767766618112_n

Mam nadzieję, że znajdziecie tu kawałek dla siebie, jakąś myśl, zdjęcie, opowieść.

Ciekawej lektury.